Demystifikace tetování a společenské vnímání

Tetování se rychle rozšířilo jako jeden z nejoblíbenějších trendů na světě. S tím, jak se tento trend stává stále populárnějším, se celosvětově mění i vnímání tetování v různých společnostech.

Tetování odráží psychologický fenomén

Bývaly doby, kdy si lidé spojovali určité věci s lidmi, kteří nosili tetování. Dnes už tomu tak není. Lidé po celém světě znají důvody a faktory, proč se lidé nechávají tetovat.

Tetování nemusí mít nutně nic společného s trápením nebo jiným psychologickým důvodem. Lidé nosí tetování z nejrůznějších důvodů. Mohou se cítit šťastní, motivovaní a inspirovaní svým tetováním. Tetování může být zdrojem štěstí, naplnění a spokojenosti.

Lidé s tetováním jsou marginalizováni

V minulosti se lidé domnívali, že ti, kdo mají tetování, čelí marginalizaci. Dnes už tomu tak není. Dnes už jsou lidé s tetováním všude kolem.

Mít tetování je v módě a ti, kdo mají tetování, jsou nyní často středem pozornosti.

Tetování nosí jen omezená skupina lidí

Dalším mýtem o tetování je, že tetování nosí pouze lidé z určitých skupin. Pro tetování se může rozhodnout každý ze všech vrstev. Lidé z celého světa, kteří patří do různých věkových skupin, již nosí nebo plánují své další tetování.

Tetování je bolestivá procedura

Tetování není bolestivý proces. Ti, kteří kvůli tomuto strachu stále váhají s návštěvou nejbližšího tetovacího salonu, se nemusí obávat. Moderní technologie a nejmodernější tetovací strojky ještě více eliminovaly pocity spojené s procesem tetování. Bolest již není faktorem, který by měl s procesem tetování cokoli společného.

Tetování je tabu

Přestože tato dvě slova znějí trochu podobně, není mezi nimi žádný vztah. Tetování je módní, radostné, přitažlivé a výrazné. Je špatné dát si na tělo něco, v co věříte, co milujete a co zbožňujete? Tetování odráží vaši svobodu projevu a každý má právo říct, co cítí.

Tetování rychle mizí

Někteří lidé si myslí, že tetování nemají dlouhou životnost a příliš brzy vyblednou. To však opět není skutečnost. Pokud se rozhodnete pro permanentní tetování, zůstane s vámi velmi dlouho. Nošení tetování je celoživotní záležitost. Musíte věřit tomu, že v dohledné době nezmizí.

Tyto mýty nemohou milovníky tetování od nošení tetování a vyjádření sebe sama odradit. Tetovací horečka s časem stoupá. Přináší jen úsměv těm, kteří se rozhodli je nosit, a oslovuje estetiku těch, kteří se na tetování dívají a oceňují je.

Publikováno: 08. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Marek Dvořák